Немає товарів у кошику.

Факти про гризунів

Гризуни – дуже адаптовані тварини, складають більше 40 відсотків класу ссавців. Більш ніж 2230 видів гризунів ідентифіковані, вони дуже поширені, хоча тільки два види є основними шкідниками в Україні. Це миша та щур.

Миші та щури є основними синантропними шкідниками (тими, що живуть поблизу житла людини) та живляться харчовими продуктами та відходами.

Особливості гризунів 

Щури і миші здатні передавати захворювання людині через шерсть, екскременти та сечу. Одна миша може випорожнитись від 40 до 100 разів в день, згідно досліджень Маллиса (Довідник боротьби зі шкідниками Арнольда Маллиса).

Щури і миші також можуть вкусити, хоча це трапляється не часто. Іноді укус може привести до лихоманки, при відсутності лікування – потенційно смертельної хвороби. У деяких людей може розвинутись алергічна реакція на екскременти щурів або мишей, що може викликати симптоми, схожі на астму.

На додаток, забруднення харчових продуктів щурами та мишами може привести до десятків тисяч гривень збитків. Від однієї п’ятої до однієї третини від загального обсягу виробництва продуктів харчування щорічно втрачається через щурів.

Факти про гризунівОдин щур може споживати близько 30 грамів їжі на добу. Деякі колонії щурів можуть складатися з більше 100 щурів. Щури і миші також успішно розмножуються. Самка щура може народжувати кожні три тижні, і зазвичай від шести до 10 щурят за один раз. Самка миші народжує кожні три-чотири тижні і зазвичай близько п’яти або шести мишенят, хоча іноді до 12.Це означає, що як щурині, так і мишині колонії можуть збільшитися дуже швидко. Хоча щури живуть тільки близько року, а миші можуть жити до двох або трьох років в ідеальних умовах.

Якщо мишу полівку утримувати в гарних умовах, статева зрілість настає на 20-30 день, а термін життя складатиме близько 2 років. Вагітність триває 18-20 днів, кількість мишенят у виводку досягає 10-12 штук. Якщо умови утримування залишаються незмінними, розмноження триває безперервно на протязі року. У однієї самки виводки з’являються щомісячно. В таких умовах 10 полівок (5 самок та 5 самців) разом з виводками можуть привести 6 млрд. нащадків. Жива вага батьків на початку року не перевищувала би 300 г, а жива вага нащадків наприкінці року складала би 13000 т. За 1 добу така кількість шкідників може на корню з’їсти урожай з 30000 га посівів пшениці у фазі колосіння.