Немає товарів у кошику.

Таргани

Тарган: чому в моєму будинку??

Ви відкриваєте холодильник з метою приготувати щось на обід – і тут мимо вас пробігає тарган. Ви закриваєте холодильник, знімаєте з ноги тапок, щоб у нього поцілити – а таргана вже немає. Але як тарган опинився на вашій чистій кухні? Як він міг так швидко зникнути?

 

Для того, щоб позбавиться тарганів, треба зрозуміти їхню поведінку.

Якщо ви знайшли таргана, то він, скоріше за все , не один. Таргани – це істоти соціальні. За словами д-ра Матье Ліхоре (Національний Центр наукових досліджень у Франції) якщо молодого таргана тримати окремо від сородичів, він буде страждати від «синдрому ізоляції», а потім, коли його випустять до сородичів, буде складно уживатися в суспільстві тарганів та пізніше знайде собі пару.
Це дуже незвичайно, тому що таргани, як правило, добре ладнають один з одним. Для спілкування вони використовують спеціальні хімічні речовини, яки знаходяться на певних частини тіла таргана та в екскрементах.
Таргани використовують ці хімічні речовини, щоб попередити сородичів про шляхи переміщення, передати повідомлення про краще місце для схованки чи відрізнити брата від сестри (по версії ВВС, стаття «Чому таргани потребують друзів»). Насправді, у тарганів живуть разом декілька поколінь, але родичі між собою не спарюються.
Розуміння поведінки тарганів може пролити світло на те, як вини поширився так швидко, і чому може здатися, що таргани в вашому домі мають певні переваги. Один тарган може повідомити іншим, в якому місці вашого помешкання більше за все харчових відходів. Може це в дитячій кімнаті? Ви, напевно, сказали дитині сто раз не ставити цукерки під ліжком – і тепер таргани в його таємній схованці.
Таргани дуже успішно пролазять в маленькі щілини. Вони можуть проходити в шпаринки товщиною 1,5 мм. Це означає, що таргани можуть заселитися в ваш будинок за одну ніч, якщо розвідник знайде, що у вашому будинку ім. буде найкраще.
Прусак (Німецький тарган) є одним з найбільш поширених домашніх шкідників. Самка прусака живе, в середньому, близько шести місяців. Але протягом цього часу, вона може відкласти від 180 до 320 яєць. Якщо дозволити її потомству розмножуються з такою ж швидкістю, число особин дуже швидко перевалить за тисячі.

Чому таргани настільки невловимі? 

Хочете знати, як тарган ухилився від тапка? Американський тарган може пересуватися зі швидкістю 4,8 км на годину. Незважаючи на те, що може здатися що це не швидко, це 50 довжини тіла таргана кожну секунду. Для порівняння, гепард, найшвидший наземних тварин, може перемістити лише 18 довжин свого тіла на секунду. Тобто, якщо порівнювати, то тарган набагато швидший за гепарда. Додайте до швидкості ще й унікальну будову кінцівок таргана: деякі таргани використовують свої задні ноги, як клешні, щоб розгойдатися та зробити поворот на 180 градусів. Це дозволяє їм швидко перейти від повзання на верхній поверхні стола до нижньої поверхні Це пояснює, чому вони такі невловимі.
Наші спеціалісти добре вивчили поведінку тарганів, та зможуть, врахувавши всі особливості, впоратись із небажаним вторгненням до вашого будинку.

ТарганиПам’ятайте, краще один раз звернутись до професіоналів, ніж довго та не завжди результативно боротися з проблемою самотужки.